Ta strona używa cookie. x

Dowiedz się więcej o celu ich używania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ferie na Sabacie

10.01.2017

Ferie w Sabacie

Witamy wszystkich miłośników białego szaleństwa, a szczególnie uczniów z województwa łódzkiego, śląskiego i lubelskiego, którzy właśnie rozpoczynają ferie zimowe! Zapraszamy do aktywnego wypoczynku w Górach Świętokrzyskich. Wierzymy, że chwile spędzone w naszym ośrodku dostarczą niesamowitych wrażeń i na długo zapiszą się w pamięci.

Ferie w ośrodku Sabat Krajno to propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Nachylenie jednego z najdłuższych stoków w centralnej Polsce stwarza dogodne warunki do szlifowania swoich umiejętności i rozgrzewki przed większymi wyzwaniami. Na naszych gości czekają trasy o różnym stopniu trudności, profesjonalny Snow Park, wypożyczalnia sprzętu i szkółka narciarska. Zachęcamy także do odwiedzenia Alei Miniatur. Spacer między modelami najsłynniejszych budowli świata i cudów natury zimą, w samym sercu najstarszych gór w Polsce, nabiera szczególnego uroku.

STACJA NARCIARSKA

Jesteśmy jednym z pierwszych ośrodków narciarskich w centralnej Polsce o trasach przekraczających 800 m zjazdu. Stoki są sztucznie naśnieżane, ratrakowane oraz oświetlone, dzięki czemu zapraszamy także w późnych godzinach wieczornych, a w weekendy nawet do północy. Na szczyt zabiorą nas dwa wyciągi francuskiej firmy POMA - talerzyk czekający. Mogą obsłużyć ok. 1400 osób w ciągu godziny.

Główna, „niebieska” trasa (ok. 800 m) ma łagodny profil z dwoma ostrzejszymi punktami, które urozmaicają zjazd i dodają nieco adrenaliny początkującym narciarzom. W trosce o dobrą zabawę osób pragnących mocniejszych wrażeń, obok znajduje się trudniejsza „niebiesko-czerwona” trasa (ok. 250 m.) oraz pierwszy w regionie profesjonalny Snow Park z 15 przeszkodami zakończonymi dwoma kickerami (skoczniami) o długości 10 m! Odbywający się od 2012 roku SnowJam Nocna Jazda - odbywająca się w każdą sobotę - przyciąga rzęszę miłosników białego szaleństwa którzy za jedyne 30 zł mogą wykupić 4 godzinny karnet i szusować od 20.00 do 24.00.

Na tzw. szkółce narciarskiej (ośla łączka) liczącej ok. 3500 m2 znajduje się trasa „zielona” dla początkujących wraz z długim na 100 m wyciągiem taśmowym. Forma wyciągu pozwala na bezstresową naukę. Dla osób stawiających pierwsze kroki w sportach zimowych dostępna jest jedna z największych w Polsce szkółek narciarskich. Dysponuje czterdziestoma instruktorami, którzy już wyszkolili armię narciarzy i snowboardzistów. Oferuje lekcje indywidualne i grupowe. W Szkółce Narciarstwa i Snowboardingu Sky Ski Sędek można wynająć instruktora z uprawnieniami Polskiego Związku Narciarskiego, a wielu z nich to nauczyciele i ratownicy medyczni.

 

INNE ATRAKCJE

Po całodniowych szaleństwach na stoku zapraszamy do restauracji Magia Sabatu oferującej m.in. duży wybór regionalnych potraw. Zachęcamy również do skorzystania z pozostałych atrakcji naszego ośrodka. Można tu przeżyć niezapomniane chwile w Kinie 6d, pojeździć na autodromie czy rollercoasterze. Dla maluchów przygotowaliśmy wewnętrzny plac zabaw. Miłych wspomnień dostarczy wycieczka do Alei Miniatur z 40 modelami najpiękniejszych budowli i cudów natury z różnych miejsc świata.

SabatKrajno to jedyne miejsce, w którym można pojeździć na nartach obok egipskich piramid, Wieży Eiffla, placu Świętego Piotra w Rzymie czy nieistniejących już wież World Trade Center. Z górnej stacji rozciąga się piękny widok na Aleję Miniatur i Dolinę Wilkowską. Stąd jak na dłoni widać pasmo Łysogór ze słynną Łysicą. Podczas zjazdu można zaczerpnąć najczystszego, zdaniem ekologów, powietrza w Polsce zasilanego przez puszczę jodłową w tlen oraz jod. To doskonałe miejsce do rekreacyjnego uprawiania narciarstwa całą rodziną: od wnuka po dziadka. Zapraszamy do Sabatu!

 


Aleja Miniatur zimą


Wewnętrzna bawialnia - Magiczna kraina czynna całorocznie

Gry i zabawy z animatorami !

UDOGODNIENIA

Na terenie ośrodka jest bardzo duży bezpłatny parking, który pomieści ponad 400 samochodów, a pod samymi wyciągami mieści się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego wraz z serwisem. Oferujemy duży wybór sprzętu zimowego, m.in. nart, desek, butów narciarskich i snowboardowych, kasków, a nawet rękawic oraz gogli. Sprzęt jest w bardzo dobrym stanie technicznym, w rozmiarach od malucha po seniora.
SABAT ZAPRASZA !

facebook

Warunki na stoku

Kamera na żywo 
Aktualne warunki

Godziny otwarcia 
Poniedziałek - Piątek od 10:00 do 21:00 
Weekend 10:00 do 22:00

Zimowe atrakcje w SabatKrajno

Pomóż nam w dotarciu do fanów turystyki rozrywkowej

Skąd się dowiedziałeś/aś o naszym Parku?